"Çelsin" e Tetovës, Gostivarit e Strugës e ka votuesi
Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Jetoni që humbi jetën në Ohër ishte djal hasreti, pak para martesës
19665518_697472680452461_4717515189368360252_n.jpg
Foto nga facebook

Gostivar, 3 korrik - Dhimbja për Jeton Ademin nga Gradeci që humbi sot jetë në Liqenin e Ohrit sa vjen e shtohet, për shkak se ka qenë djalë hasreti dhe pak para martesës. Ja si e kujton atë tezja e vet, Gjylere Samiu:

“Dita e pare e javes,me solli lajmin me te hidhur te jetes sime,sot ne liqenin e Struges humbi jeten nipi im Jetoni djal i vetem ne familje,vetem pak kohe para marteses.Na jep Zot durimin. dhimbje pa fund,prehu ne paqe shpirti i tezes”.

UPDATE: 03.07.2017 19:32:00

### 03.07.2017 14:03:00

E dhimbshme, mbytet në Liqenin e Ohrit një djalosh 22 vjeçar nga Gostivari
STRUGEE.jpg

Ohër, 3 korrik-  Sipas burimeve zyrtare të policisë, paraditen e sotme një i ri nga fshati Gradec i Gostivarit, 22 vjeç me inicialet J.A. ka humbur jetën në Liqenin e Ohrit. Sipas pushuesve dhe dëshmitarëve okular që ndodheshin në plazh në ato momente, ekipet e shpëtimit kanë reaguar shumë me vonesë dhe policia është lajmëruar vetëm 20 minuta pasi kishte ndodhur ngjarja.

Ekipet e sigurisë e kanë gjetur trupin 300 metra larg bregut të liqenit, në thellësi prej 3.5 metra. Siç thuhet, djaloshi 22 vjeçar ka kërcyer të notojë, mirëpo pastaj nuk është paraqitur në sipërfaqe të ujit.

Sipas ligjeve dhe rregullores çdo plazh duhet të ketë të siguruar ekipe shpëtimi të cilat gjatë sezonit duhet të jenë në gjendje gatishmërie për të shpëtuar pushuesit nëse u rrezikohet jeta. Por deri më tani, edhe pas shumë rasteve tragjike, asnjë nuk është sanksionuar për humbjen e jetës së pushuesve.

 

 03.07.2017, 14:03  | 71 | 54,011 i lexuar
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Koalicioni ASH-BESA, fillon zyrtarizmin nga Gostivari
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.