« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Forum për perspektivat dhe potencialet e emigracioneve
forumm_2.jpg

Shkup, 5 korrik- Shpërngulja dhe mobiliteti i të rinjve, mjekëve dhe artistëve, ndikimi i emigracioneve në sektorin afarist dhe në sektorët e tjerë, si dhe roli i sektorit qeveritar në adresimin e emigracioneve janë temat për të cilat do të diskutohet në forumin e sotëm "Sfida, perspektiva dhe potenciale të emigracioneve", që do të mbahet në Çifte hamam.

Organizator është programi për mbështetje të shoqërisë civile në Maqedoni "Civika Mobilitas".

Forumin do ta hapë ambasadorja e Zvicrës në Maqedoni, Sibil Suter Tejada.

Në panelin  "Perspektivat dhe potencialet e emigracioneve në dhe jashtë Maqedonisë" do të flasin: Edmond Ademi, ministër pa dikaster i angazhuar për diasporën, Zllatko Nikollovski, kryetar i "Kontakti i ri", Kalina Grivçeva-Stardelova, kryetare e Odës Ekonomike të Maqedonisë, Metodija Stojçevski, kryetar i Lidhjes Rinore Krushevë, Emilija Todorova, përfaqësuese e Forumit për Maqedoni demokratike dhe Metodija Koloski, kryetar i Diasporës së bashkuar së Maqedonisë

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 05.07.2017, 09:33  | L.E. | 878 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.