« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Konferencë rajonale për kursime energjitike përmes menaxhimit me të dhëna
koferencee.jpg

Shkup, 6 korrik- Konferencë rajonale për kursime energjitike përmes menaxhimit me të dhëna do të mbahet sot në Shkup në organizim të Qendrës për efikasitet energjitik të Maqedonisë (MACEF), Shoqatës gjermane për bashkëpunim internacional (GIZ) dhe Agjencisë për energjitikë të Republikës së Maqedonisë.

Konferenca siç informojnë organizatorët, është në kuadër të projektit "MultEE".

Projekti për ndjekje dhe menaxhim me efikasitet energjitik në më shumë nivele "MultEE" është mundësuar nga mekanizmi Horizont 2020 i BE-së me qëllim që të përmirësohet konsistenca dhe cilësia e planifikimit dhe zbatimit të politikave për efikasitet energjitik përmes skemave inovative për monitorim dhe verifikim, si dhe përmes koordinimit të përmirësuar midis niveleve të ndryshme administrative. ff

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.07.2017, 09:22  | L.E. | 809 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.