« Zhurnal mëson » Bashkim Bakiu kandidat i mundshëm për komunen e Sarajit nga Lëvizja Besa
« Kastriot Rexhepi për Zhurnal » Lajmi i liferuar në disa media me tendencë vetëm për të dëmtuar imazhin tim personal
FOL.mk: “Vlon” në Gostivar, edhe një kandidaturë e re sfidon Nevzat Bejtën
« Zhurnal mëson » BDI në Çair anketon tre kandidat, ja cilët janë ato
Largohet nga puna komentatori pasi bëri këtë veprim (Foto)
foto_30.jpg

Jeffrey Lord, një komentator politik dhe mbështetës i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, u pushua dje nga puna, pasi eksperti i televizionit CNN përdori një përshëndetje naziste gjatë një postimi në Twitter që i drejtohej një aktivisti liberal.

“Përshëndetjet naziste janë të pajustifikueshme”, tha televizioni CNN gjatë një deklarate.

“Jeffrey Lord nuk është më i punësuar në rrjetin e CNN-it”, sipas një artikulli të një korrespondenti të medias, shkruan atsh.

Gjatë një interviste pas pushimit të tij nga puna, Lord tha se postimi i tij në Twitter drejtuar aktivistit Angelo Carusone, ishte keqkuptuar.

“Unë i ironizoj personat që përdorin taktika të dhunshme në stilin e fashistëve dhe nazistëve për të ndaluar transmetimet e gazetarëve dhe njeri prej tyre isha unë”, tha ai sipas gazetës së përditshme amerikane “New York Times”.

“Lord i është bashkuar televizionit CNN në korrik të 2015, si kontribues i paguar pro Trump”, njoftoi “New York Times”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.08.2017, 22:18  | L.E. | 510 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Kastriot Rexhepi për Zhurnal » Lajmi i liferuar në disa media me tendencë vetëm për të dëmtuar imazhin tim personal
Abdylmenaf Bexheti i përgjigjet islamofobit Kastriot Myftaraj
Kolona të gjata në kufinin Bellanoc-Stançiq
Myftaraj, mbeturinë ruso-kineze
Thaçi në Tetovë: Situata e shqiptarëve në Maqedonisë do të ndryshojë kur PDSH-ja do të vij në pushtet
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.