Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
Janeva konfirmon: Edhe nga pushteti aktual ka funksionarë që janë nën hetime
« Droga-vetvrasje » A u ofron dikush ndihmë, sa janë të diskriminuar, sa u ndihmojnë organizatat dhe qeve..
« Video » Përsëritet historia, Gruevski në vitin 2003 i morri kartelën kryeparlamentarit Jordanovski
gruevski_11.jpg

Shkup, 12 gusht - Në vitin 2003, më saktësisht në fundvit parlamenti debatonte për buxhetin e vendit, Nikolla Gruevski liderii VMRO dhe në atë kohë në opozitë gjatë debatit së bashku me disa deputet tjerë i ishte afruar foltores dhe vendit ku qëndron kryeparlamentari duke i marrë kështu edhe kartelën kryeparlamentarit Lupço Jordanovski, transmeton Zhurnal.mk

Ndonëse nuk ka ndodhur ndonjë incident i madh në atë kohë edhe pse kryeparlamentari Jordanovski kishte thirur sigurimin i cili nuk kishte pasur nevojë të intervenojë më pas, gjithçka përfundoi pa incident.

Njejtë edhe para disa dite gjatë debatit për shkarkimin e kryeprokurorit Zvërlevski, shefi i grupit parlamentar të VMRO Ilija Dimovski i kishte marrë kartelën kryeparlamentarit Talat Xhaferi i cili më pas kishte thirur sigurimin që të intervenojë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 10:17  | T.E. | 5,118 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tre ndërmarje publike të qytetit të Shkupit bëhen me drejtorë të rinjë
Kjo është porosia e parë e kryetarit të ri të Çairit Visar Ganiu
Ermal Mamaqi bën për Bleonën atë që s’e bëri për askë! (Foto)
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.