Replikat dhe kundër-replikat e VMRO-DPMNE-së, strategji e mirëkoordinuar
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomun..
« Analizë: » Leksione politike nga mbretëria e kafshëve
« KF Shkëndija me pres-konferencë » Nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë
Labi i këndon Ramush Haradinajt në Pejë
labo_1.jpg

Këngëtari që në zgjedhjet e fundit u bë edhe deputet i Republikës së Kosovës, Labinot Tahiri – Labi, në një mbrëmje muzikore të premten në qytetin e Pejës i ka kënduar disa vargje për Ramush Haradinajn, ish-komandat i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe tani kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, njofton Klan Kosova.

Në klubin muzikor “Space” në Pejë Labi i ka vënë në këngë disa nga komandantët e UÇK-së dhe mes tyre edhe Haradinajn.

Këngëtari Labi, që më nuk është vetëm këngëtar, është deputet i Aleancës Kosova e Re, parti që është pjesë e koalicionit LAA, bashkë me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativës.

Koalicion ky që është kundërshtar politik i PAN-it.

Haradinaj, që është në kërkim të deputetëve për të arritur të paktën 61 vota për ta formuar qeverinë e re, para ca ditësh është parë në një takim me Tahirin.

Ky i fundit është folur tash e sa kohë se mund të jetë një nga deputetët jashtë PAN-it që mund t’ia japë besimin një qeverie të re të themeluar nga Haradinaj.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 10:26  | T.E. | 694 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zaev si asnjë kryeministër më parë, ja çfarë i kërkon kryeparlamentarit Xhaferi
Çka na duhen këto sherrnaja
Komisioni i Antikorupsionit ka dërguar mendim deri në Kuvend në lidhje me shkarkimin e Zvërlevskit
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomunarë
Kush është deputeti me 56 shtëpi, dyqane e pika karburantesh
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.