Replikat dhe kundër-replikat e VMRO-DPMNE-së, strategji e mirëkoordinuar
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomun..
« Analizë: » Leksione politike nga mbretëria e kafshëve
« KF Shkëndija me pres-konferencë » Nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë
Projekti "Bota e fëmijëve" dhe koncert i violinistëve të Maqedonisë në "Verën e Ohrit"
133813321.jpg
Loading...

Ohër, 12 gusht - Programi për sot në kuadër të "Verës së Ohrit" fillon që sot në mesditë në skenën "Saraji i Poshtëm" përmes projektit "Bota e fëmijëve" në kuadër të së cilit para publikut do të prezantohen ekspozita, shfaqje teatrale, performanca muzikore të gjeneratave të reja.

Bëhet fjalë për projekt të projektuar dhe të përfshirë në Festival me rastin e 12 gushtit - Ditës ndërkombëtare të të rinjve, përmes të cilit publikut të Ohrit do t'i ofrohen përmbajtje kulturore të krijuara pikërisht nga të rinjtë, ndërsa si aktivitet i orientuar për afrimin në kulturë dhe vlerat e vërteta artistike deri te publiku më i ri.

Programi i festivalit vazhdon edhe sonte, në skenën e kishës katedrale "Shën Sofia", me koncert të violinistit të Maqedonisë Kliment Todoroski dhe Konstantin Bogdanovski, në piano nën shoqërimin e Dino Imerit dhe Marija Gjoshevska,

Në programin e koncertit të caktuar për në orën 20:30 janë zgjedhur veprat e Shuman, Smetana, Stravinski, Sen-Sans, Frank, Prokofjev. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 11:31  | T.E. | 276 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zaev si asnjë kryeministër më parë, ja çfarë i kërkon kryeparlamentarit Xhaferi
Çka na duhen këto sherrnaja
Komisioni i Antikorupsionit ka dërguar mendim deri në Kuvend në lidhje me shkarkimin e Zvërlevskit
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomunarë
Kush është deputeti me 56 shtëpi, dyqane e pika karburantesh
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.