« Zhurnal mëson » Bashkim Bakiu kandidat i mundshëm për komunen e Sarajit nga Lëvizja Besa
« Kastriot Rexhepi për Zhurnal » Lajmi i liferuar në disa media me tendencë vetëm për të dëmtuar imazhin tim personal
FOL.mk: “Vlon” në Gostivar, edhe një kandidaturë e re sfidon Nevzat Bejtën
« Zhurnal mëson » BDI në Çair anketon tre kandidat, ja cilët janë ato
SHBA ul tensionet duke futur në lojë diplomacinë, Kim Jong: Do ktheheni në hi!
auto_20773308_10213836996028622_2014994853_o1502450929.jpg

Ndërkohë që acarimet mes SHBA dhe Koresë së Veriut kanë arritur në pikën më të nxehtë, mijëra oficerë të Koresë së Veriut marshuan në kryeqytetin e vendit, Phenian për të treguar mbështetjen e tyre për diktatorin Kim Jong-un.

Vendi komunist vazhdon të lëshojë kërcënime të forta ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke deklaruar se do të përdorë edhe armë bërthamore ndaj saj.

Përpara këtij marshimi të oficerëve, pak ditë më parë në kryeqytet marshuan edhe civilët të cilët shprehnin gadishmërinë për luftë edhe me superfuqinë e botës.

Agjencia shtetërore e vendit komunist ka intesifikuar propagandën për popullsinë vendase të izoluar nga bota, duke dhënë lajme sipas të cilave, se sjellje e pakujdesshme e presidentit Trump ndaj vendit të tyre, mund të bëjë që Amerika të kthehet në ‘hi në çdo moment’.

Kurse SHBA nga ana e saj po tregohet më e kujdesshme në deklaratat e fundit duke bërë të ditur, se diplomacia po përparon në bisedimet e saj.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 09:39  | T.E. | 843 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Kastriot Rexhepi për Zhurnal » Lajmi i liferuar në disa media me tendencë vetëm për të dëmtuar imazhin tim personal
Abdylmenaf Bexheti i përgjigjet islamofobit Kastriot Myftaraj
Kolona të gjata në kufinin Bellanoc-Stançiq
Myftaraj, mbeturinë ruso-kineze
Thaçi në Tetovë: Situata e shqiptarëve në Maqedonisë do të ndryshojë kur PDSH-ja do të vij në pushtet
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.