« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Në qershor janë rritur çmimet e prodhimeve industriale në nivel vjetor
133136448_1.jpg

 Në qershor të këtij viti çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, kanë mbetur të pandryshuara në nivel mujor, ndërsa janë më të larta për 3,2 për qind në nivel vjetor, publikoi sot Enti Shtetëror për Statistikë.

Në tregjet e huaja çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale në qershor të këtij viti janë më të ulëta për 1,1 për qind në nivel mujor, ndërsa më të larta për 6,4 për qind në nivel vjetor.  

Në qershor në krahasim me muajin maj të këtij viti çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, janë më të ulta në sektorin "miniera dhe nxjerrje e gurit" për dy për qind, ndërsa më të larta në sektorin "industrial përpunuese" për 0,2 për qind edhe në sektorin "furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe klimatizim" për 0,4 për qind.

Sipas të dhënave statistikore, në qershor të këtij viti në krahasim me qershorin e vitit të kaluar çmimet në në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, janë më larta në sektorin "minierë dhe nxjerrje e gurit" për 14,8 për qind, në "industrinë përpunuese" për 2,3 për qind, ndërsa për 1,1 për qind në sektorin "furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe klimatizim".

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.08.2017, 15:09  | Z.H. | 581 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për investime kapitale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.