« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
KSHZ do ta mbajë seancën e 127-të
132767684.jpg

Shkup, 16 gusht - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) pasdite do ta mbajë seancën e 127-të.

Anëtarët e KSHZ-së do t'i shqyrtojnë dhe miratojnë Programin për edukim të detyrueshëm të organeve zgjedhore për zgjedhjet lokale të vitit 2017. Planin për furnizime publike të KSHZ-së për zbatimin e zgjedhjeve lokale 2017, sipas programit buxhetor 21 - Aktivitete zgjedhore, Propozim - vendimet për angazhimin e personave në trupat ndihmëse të KSHZ-së për zbatimin e zgjedhjeve lokale 2017.

Në rend dite janë edhe kërkesat për mospranim kryerje të detyrës kryetar, zëvendëskryetar, anëtar dhe zëvendësanëtar në Komisionin Komunal Zgjedhor dhe zgjedhje të rastit të kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarit dhe zëvendësanëtar në Komisionet Komunale Zgjedhore, kërkesat e të cilave për përjashtim janë pranuar nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve.

Seanca do të mbahet në selinë e KSHZ-së

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.08.2017, 16:43  | Z.H. | 564 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.