« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Vespa Sei Giorni me teknologji të lartë në nderim të skuterit ikonik të 1950-ës (Foto)
vespa_1.jpg

Vespa ka krijuar një model modern në nderim të skuterit të famshëm të viteve 50-ta.

Sei Giorni i ri i limituar është një version i ri-imagjinuar i atij origjinal të Sport Sei Giorni, raporton thesun.

Vetëm 300 copë janë ndërtuar ndonjëherë të versionit origjinal, e që ishte bërë për garat Sei Giorni Internazionale, nga ku ndër vite Vespa u largua me nëntë medalje ari, transmeton koha.net.

Në nderim të Sei Giorni të 50-ve, Vespa ka krijuar këtë model të edicionit të limituar, për të cilin thonë se do të jetë Vespa më e fuqishme e më i avancuar teknologjikisht e prodhuar ndonjëherë.

Sei Giorni do ta ketë motorin Euro4 300cc me një cilindër të vetëm, i cili prodhon 21 kuaj fuqi.

Skuteri ka një port për USB, drita të ditës e natës LED e sistemin e frenimit ABS.

Çmimi i tij ende nuk është zbuluar, por Vespat e reja zakonisht kushtojnë rreth 6 mijë euro.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.08.2017, 16:17  | L.E. | 282 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
Bie nga çatia e shtëpisë, gjen vdekjen një person nga Tetova
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.