Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
10 veturat më të rëndësishme e unike britanike (Foto)
vetura_35.jpg

Britania e Madhe ka disa prodhues veturash, nga ato luksoze e deri te ato ekonomike e praktike.

Por markat britanike më së shumti njihen për klasë e stil të veçantë.

Dhe të rralla janë markat që prodhojnë vetura në masë, e për këtë shumica e veturave që prodhohen në masë në Britani janë nga prodhues të huaj, transmeton koha.net.

Por kjo veçori ka bërë që veturat britanike të kenë një respekt të veçantë në botën e automobilizmit.

Këto janë 10 veturat britanike që sipas BBC janë më të rëndësishmet e më uniket në botën e automobilizmit britanik e botëror.

Austin Healey 3000 MKIII (1965)

Bentley Continental GT Speed (2013) 

BMC Mini (1959)

Jaguar E-Type 3.8 (1960s)

Land Rover Defender 90 (1983)

Lotus Seven (1957-73); Caterham Seven (1973-Present)

McLaren P1 (2013)

Morgan 3 Wheeler (2011)

Rolls-Royce Phantom VI Limousine by Park Ward (1968-90)

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.08.2017, 16:20  | L.E. | 513 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.