Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Zbulohet koncepti superluksoz i Mercedesit (Foto)
mrc_14.jpg

Mercedes ka zbuluar konceptin superluksoz Maybach 6, i cili do të debutojë në panairin e veturave në “Monterey Car Week”.

Thuhet se “Definon luksin e së ardhmes”, koncepti Mercedes Maybach 6 kabriolet ka një trup të gjatë 5.7 metra, grilë nga kromi të madh e tipare nga ari.

Kabina e tij me dy ulëse është e mbuluar nga lëkura kristal e bardhë, e dyshemenë nga druri e pllaka alumini që duket sikur të ishte jaht, transmeton koha.net.

Mercedes Maybach 6 kabriolet ka 740 kuaj fuqi të cilët prodhohen nga katër motorë elektrik të cilët gjenden në secilën rrotë të veturës.

Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë thuhet se e arrin për më pak se 4 sekonda, e bateritë e tij me një mbushje të vetme mund ta mbajë për të përshkuar mbi 320 kilometra rrugë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.08.2017, 10:11  | L.E. | 607 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.