« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
« Zhurnal mëson » Bashkim Bakiu kandidat i mundshëm për komunen e Sarajit nga Lëvizja Besa
1444026827-Bashkim Bakiu.jpg

Shkup, 20 gusht - Secila ditë po sjell risi të reja lidhur me zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti ndërkohë që partitë politike tashmë kanë shtrirë garën e tyre për të gjetur kandidaturat më të mira për t'u bërë ballë rivalëve politik, transmeton Zhurnal.mk

Lëvizja Besa në komunën e Sarajti sipas informacioneve të fundit që ka mësuar Zhurnal.mk në listë për kandidim e ka Bashkim Bakiun.

Gjithmonë bazuar në informacionet e fundit, Bakiu tek Lëvizja Besa si duket nuk ka konkurencë në këtë drejtim dhe pritet të jetë kandidati i vetëm që do të kalojë filtrat e kryesisë qendrore të Lëvizjes Besa për kreun e komunës së Sarajit.

Ndërkohë që Bashkim Bakiu gjatë gjithë kohës ka pasur kritika të ashpra ndaj kreut të kësaj komune me arsyetim se komuna e Sarajit ka punuar shumë pak për interesat e qytetarëve të kësaj komune, gjë që shihet të jetë e vërtetë pasiqë muajve të fundit revolta e banorëve të kësaj komune kishte arritur kulmin pasiqë disa banorë të Sarajit kishin grumbulluar mbeturinat dhe i'a kishin dërguar kryetarit të komunës para dyerve të ndërtesës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.08.2017, 10:26  | T.E. | 7,217 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.