Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Barcelonë, vdes fëmija australian që rezultoi i humbur
julian.jpg

Julian Cadman, fëmija 7 vjeç i cili rezultoi i humbur pas atentatit në Ramblas të Barcelonës, ka mbetur i vdekur nga sulmi i terroristëve.

Lajmi konfirmohet nga zyra spanjolle për personat e humbur. Mediat vendase kishin raportuar më herët se i mituri, me nënë filipinase dhe baba australian, ishte gjetur i gjallë në spital.

Nëna e tij, një filipinase, që jetonte në Australi, kishte mbetur e plagosur rëndë nga sulmi në Rambla. Babai i tij, Andrew mbërriti të shtunën në Spanjë për t’iu bashkuar gruas.

Gruaja ndodhej në Barcelonë për të marrë pjesë në dasmën e një të afërmi të saj, kur është përplasur nga furgoni i terroristëve së bashku me djalin, ndërsa kalonin në Rambla.

Vetë kryeministri sutralian, Malcolm Turnbull, kishte apeluar më parë për gjetjen e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.08.2017, 18:06  | T.E. | 561 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.