Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Gjuajtje me armë pranë burgut të Idrizovës, ja çfarë ndodhi
idrizovo.jpg

Shkup, 21 gusht - Dy persona të maskuar mbrëmë rreth orës 21 kanë gjuajtur në qiell dhe janë përpjekur të hynë në pjesën ku qëndrojnë femrat e burgosura. Rastin në fjalë e vërteton edhe drejtori i burgut, Qerim Mahmuti, i cili për MKD.mk demanton se bëhet fjalë për përpjekje për arratisje dhe thotë se gjendja në burg është nën kontroll.

"Është e saktë se kishte gjuajtje. Dy persona nga ana e pasme e burgut, janë përpjekur të afrohen në pjesën e burgut ku qëndronë gratë e burgosura. Por, rojtarët kanë intervenuar me kohë. Dy personat kanë gjuajtur në qiell dhe askush nuk është lënduar. Pas ngjarjes të dy kanë ikur. Nuk bëhet fjalë për arratisje dhe gjendja në burg është stabile", ka deklaruar Mahmuti për MKD.mk.

Ai shton se incidenti është paraqitur në MPB dhe hetimi duhet të vërtetojë cili dhe pse me armë në dorë është përpjekur  të hyjë në burg dhe nëse ka dashur të ndihmojë për arratisje ndonjë të burgosur./Zhurnal.mk

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 10:36  | Z.H. | 14,652 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.