Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Sheshel: Normalizim i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohjen e saj
132360539.jpg

Beograd, 21 gusht - Lideri i SRS-së Vojisllav Sheshel deklaroi se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohje e pavarësisë së saj.

Sheshel, në një intervistë për mediat serbe, lidhur me propozimin e Daçiqit për ndarjen e Kosovës, deklaroi se nuk duhet ndarë territorin tonë, ngase e gjitha është e jona?

“Përse ta ndajmë terrritorin tonë me shqiptarët kur e gjitha është e jona? Ne mund t’ua japim gjysmën e Kosovës, ata gjysmën e Shqipërisë”, deklaroi Sheshel.

Sipas tij, ndaj kryetarit të Serbisë ushtrojnë presion që sa ma parë ta njohë Kosovën, sepse kur thuhet “normalizim të marrëdhënieve” kjo do të thotë njohje të pavarësisë së saj, transmeton RTK.

"Vuçiq nuk ka nevojë të deklarojë njohjen e Kosovës, ai këtë faktikisht mund ta bëjë, mjafton që Kosova të hyjë në OKB, që Serbia, sipas tij, nuk guxon ta lejojë", theksoi Sheshel.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 11:58  | Z.H. | 441 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.