« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Maqedonia fitoi dy çmime në konkurs rajonal për biznese ekologjike
eeko.jpg

Shkup, 21 gusht- Maqedonia ka fituar dy çmime në një konkurs rajonal për biznese ekologjike, në konkurrencë të gjithsej 18 ideve nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Serbai dhe Bosnjë e Hercegovina. 

Idetë fituese platforma për shitje të vakteve të lira të ushqimit "Ushqim për të gjithë" dhe edukimi përmes eko-mesazheve iluzioniste "Eko-iluzion" do të përkrahen me nga 10.000 dollarë. 

Çmime fitoi edhe ideja malazeze "Kamp nën Ostrog" dhe Akademia e Kosovës "Platformë akademike". 

Në Maqedoni konkursi "Filantropi përmes ideve ekologjike", ka tre vjet me radhë e organizon shoqata për inovacione sociale "ARNO

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 12:09  | L.E. | 1,064 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.