Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Gruevski: Qeveria gabon nëse e ndryshon politikën tatimore
nikolaaaaaaaaaa_0.jpg

Shkup, 21 gusht - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, deklaroi se do të jetë një vendim shumë i gabur i Qeverisë së re, vendimi për të ndryshuar politikën tatimore nga taksa e sheshtë në taks progresive, transmeton Zhurnal.mk

"Nëse Qeveria mendon se me tatime më të mëdha do të mbushë më tepër arkën shtetërore bën gabim të madh. Pasi që më ketë nuk do të ketë asnjë rezultat vetëm se qytetarët do të paguajnë tatime më të mëdha, deklaroi Gruevski.

Gruevski theksoi se qeveria e VMRO-DPMNE-së menjëherë pasi që i zvogëloi tatimet arka shtetëror u shtua për 20 për qind me më shumë para.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 18:41  | D.J. | 2,779 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.