Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Daçiq: Serbia mund të ndryshojë qëndrimin për emrin e Maqedonisë
ivica-dacic212.jpg

Shkup, 21 gusht - Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia mund të ndryshojë qëndrimin e saj rreth çështjes së emrit të Maqedonisë, nëse Shkupi zyrtar e ndryshon qëndrimi i të qenurit i përmbajtur gjatë votimit për anëtarësimin e Kosovës në UNESKO, transmeton Zhurnal.mk

"Nëse Maqedonia me të vërtet voton 'pro' anëtarësimit të Kosovës në UNESKO, dhe se për këtë është e vetëdijëshme se ajo është një goditje për Sërbin dhe popullin serb, presidentit Vuçiq do ti propozojë që Serbia në raport me emrin të cilin Serbia e ka paranuar Maqedoninë, po ashtu, edhe rreth çështjes së UNESKO-së, të ketë një pozicion ndryshe në Bashkimin Evropian. Kjo në mënyrë direkte do të ndikojë në raportet tona të mira fqinjësore", thekson Daçiq.

Daçiq për agjencin e Lajemve Tanjug theksoj se kryeministri Zoran Zaev, përveç se në deklarata publike për këtë temë, qëndrimin se Maqedonia është e përbajtur për këtë temë e ka potencuar edhe para kryeministres Ana Brnabiq në Tërst.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 19:01  | D.J. | 3,808 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.