Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
« Dokument » Publikohen dokumenta ku qeveria e Gruevskit planifikonte ndërtimin e banesave për emigrantët
raskovski-1_1.jpg

Shkup, 21 gusht - Qeveria e drejtuar nga VMRO akuzon pushtetin aktual të LSDM se dëshiron të ndërtojë banesa sociale për emigrantët duke thënë se vendi ynë është zonë tranzit për këto njerëz, ndërkohë që sipas dokumentacionit të publikuar nga sekretari gjeneral i qeverisë Dragi Rashkovski, këtë vendim për ndërtimin e banesave për emigrantët ishte miratuar pikërisht nga qeveria e drejtuar prej Nikolla Gruevskit, transmeton Zhurnal.mk

Madje në dokumentacion tregohet edhe mendimi i dhënë nga ministria për transport dhe lidhje e dorëzuar në qeveri në vitin 2011 në bazë të informacionit për implementim të strategjisë për emigrant dhe të huaj nga ministria për punë dhe politikë sociale 2008-2015, ku shihet se qeveria parashihte të ndërtojë banesa për emigrantët.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 21:42  | T.E. | 3,821 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.