« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Trajnim për mentorë në suaza të projektit për vetpunësim të nënave kryefamiljare
trajnim_2.jpg

Shkup, 21 gusht- Trajnime për mentorim dhe proces të mentorimit të  grave në biznes - grave mentore të ardhshme, do të mbahet sot në Shkup në suaza të projektit "Programi për (vetë)punësim të nënave kryefamiljare.

Projekti është i financuar nga Bashkimi Evropian, ndërsa e zbaton Shoqata e grave në biznes në partneritet me Konfederatën e Biznesit të Maqedonisë dhe Institutit për mbështetje menaxhuese.

Siç informojnë organizatorët, trajnimi do të mbahet në Zyrën për të rinj në Kumunën Qendër - Shkup, ndërsa është dedikuar për gratë, sipërmarrëse dhe menaxhere, të interesuara të kyçen në procesit e mentorimit, si mentore.

"Përmbajtjet e trajnimit përfshijnë aspektet, njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për mentorim të suksesshëm. Në trajnim, me prezencë dhe prezantim, si mbështetje të aktiviteteve projektuese, do të bashkangjitet edhe një përfaqësues i APRM, me ç'rast gratë e ardhshme mentore drejtpërdrejtë dhe në hollësi do të njihen me aktivitetet dhe masat vijuese të APRM për (vetë)punësim", theksohet në kumtesë.

Ky trajnim është i dyti, nga tre të paraparat dhe është hyrje në mentorimin e target grupit të projektit, si pjesë përbërëse nga modeli gjithpërfshirës i projektit për mbështetjen e nënave kryefamiljare, veçanërisht viktimat e dhunës familjare

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 09:30  | L.E. | 1,133 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.