« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Stavileci: PDK-ja do t’i rikthejë komunat e mëdha
blerand-stavileci-konference-foto-ridvan-slivova-04-780x439.jpg

Prishtinë, 21 gusht - Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerand Stavileci, ka bërë me dije se ky subjekt politik do të hyjë i mobilizuar në zgjedhjet lokale të 22 tetorit si asnjëherë më parë.

Ai ka thënë se synimi i PDK-së për zgjedhjet lokale është rikthimi i komunave të mëdha.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Stavileci është shprehur i bindur se me një ekip super të mobilizuar këtë synim PDK-ja do ta bëjë realitet më 22 tetor.

“Nuk ka pjesë të strukturës së organizatës tonë e cila nuk është aktive. Presim që fitoren e përbashkët me partnerët e koalicionit në nivel qendror të 11 qershorit ta replikojmë në nivel lokal më 22 tetor. Ne prijmë në shumicën e komunave dhe presim rikthimin e komunave të mëdha. Diçka që i përket ADN-së politike të PDK-së është që sot ka një ekip super të mobilizuar për ta bërë këtë synim realitet”, ka thënë Stavileci.

Ai ka treguar se brenda dy ditëve PDK-ja do t’i bëjë publikë gjithë kandidatët të cilët do të kandidojnë për kryetarë të komunave.

Stavileci ka deklaruar se fryma fituese e PDK-së do të përfaqësohet nga personalitete të dëshmuara.

Sipas tij, vëmendje mjaft të mëdha PDK-ja do t’u kushtojë edhe listave për këshilltarë komunalë. “Do të ketë rikonfirmime të fuqishme, promovim figurash të dëshmuara, përfshirje personalitetesh të njohura e të dashura për qytetarët, si dhe inkuadrim profilesh të reja, sidomos nga shoqëria civile, gratë dhe të rinjtë. E të gjithë këta do ta përfaqësojnë frymën fituese dhe reformuese të PDK-së. Por, një vëmendje krejtësisht e jashtëzakonshme do t’u kushtohet listave për këshilltarë komunalë që do ta përbëjnë ekipin e kompletuar triumfues të kryetarëve”, ka thënë ai.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 09:47  | Xh.I. | 366 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
Bie nga çatia e shtëpisë, gjen vdekjen një person nga Tetova
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.