Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Konfirmohet lajmi i Zhurnalit » Aziri zyrtarisht kalon në LR-PDSH
1111_3.jpg

Shkup, 22 gusht - Sevdail Aziri edhe zyrtarisht nga BDI kalon në rradhët e LR-PDSH-së. Zhurnal mëson se pas mbledhjes së mbrëshme të LR-PDSH-së edhe edhe oficialisht Aziri është pjesë e strukturave të kësaj partie me çka do të kontribuoj edhe në zgjedhjet lokale të 15 tetorit.

Agjencia e Lajmeve Zhurnal javën e kaluar shkroi se Aziri do të kaloj në LR-PDSH, me çka me mbledhjen e mbrëmshme të Kuvendit zgjedhor të degës së Shuto Orizare, edhe u konfirmua lajmi i Agjencisë tonë ku Sevdail Aziri ,ish funksionar i BDI-së i cili njihet si një ndër aktivistët më me ndikim të BDI-së në degën e kësaj komune, tanimë me grupin e tij ka kaluar në LR-PDSH-në e Ziadin Seles

Aziri javën e kaluar në një status të tij në rrjetin social Facebook ka ftuar miqtë e tij që të marrin pjesë në kuvendin zgjedhor të degës së LR-PDSH të kësaj komune, ku edhe zyrtarisht u bë pjesë e kësaj partie.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 14:03  | Xh.I. | 15,131 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.