« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Kinematografi Pier Lom, fitues i çmimit për vepër jetësore "kamera e artë 300"në FIKF "Vëllezërit Manaki"
manaki.jpg

Shkup, 22 gusht- Kinematografi francez, i njohur botërisht, Pier Lom, është fitues i çmimit për vepër jetësore "Kamera e artë 300" e Edicionit të 38-të të Festivalit internacional të kamerës filmike "Vëllezërit Manaki", që do të mbahet prej 23 deri 30 shtator në Manastir.

Këtë sot në konferencë për shtyp e theksoi drejtori i Festivalit, Bllagoja Kunovski - Dore, i cili tha se karrierën e pasur të Lomit me më shumë se 100 filma, e karakterizojnë shprehje të llojllojshme vizuale dhe kinestetike. 

Lom ka fituar çmime të ndryshme të rëndësishme filmike: Bafta, çmimin e Akademisë filmike britanike, Sezarin francez për kinematograt më të mirë...

Dore shtoi se programi i Festivalit do të kumtohet në konferencë për shtyp në Manastir. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 14:50  | L.E. | 333 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për investime kapitale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.