« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
"Halkbank, banka më e mirë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në Maqedoni"
110067637.jpg

Shkup, 22 gusht - Revista botërore Global Banking & Finance Review, bankës turke "Halkbank SHA–Shkup" i ndau çmimin “Banka më e mirë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në Maqedoni për vitin 2017”.

 

Në një njoftim me shkrim nga Halkbank SHA-Shkup, theksojnë se ndarja e këtij çmimi është edhe një tjetër konfirmim i cilësisë së shërbimeve të ofruara nga Halkbank. Nga atje shtojnë se ky është konfirmim edhe i kontributit të bankës në sigurimin e mbështetjes së duhur për një nga drejtimet më të rëndësishme të zhvillimit ekonomik të një vendi, për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme. 

 

“Aktivitetet e përditshme të bankës dhe planeve strategjike janë drejtuar nga synimi i inkurajimit të ndihmës dhe mbështetjes së ekonomisë maqedonase, duke siguruar mjete dhe burime për një Maqedoni produktive. Për këtë flasin edhe marrëdhëniet e shumta të ndërtuara me institucionet financiare ndërkombëtare përmes të cilave banka siguron fonde për zhvillim në mbështetje të ekonomisë nacionale”, thuhet në njoftim, duke shtuar se falë bashkëpunimit të gjatë me institucionet më të mëdha ndërkombëtare financiare, kjo bankë përdorë disa linja kreditore që kanë qëllime të ndryshme zhvillimi. 

 

Siç theksohet në njoftim, strategjia e suksesshme e marketingut të bankës ka kontribuar në rritjen e vazhdueshme të portofolit të kredive të ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në Maqedoni. Në vitin 2016 shuma totale e kredive të paguara për kompanitë arriti në 271.2 milion euro, duke shërbyer gjithsej 1.215 kompani. 

 

“Shifrat tregojnë suksesin e bankës dhe konfirmojnë vizionin e bankës për t’u bërë një bankë udhëheqëse rajonale e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, që do të jetë në gjendje të kryejë të gjitha kërkesat universale derisa afirmon prani të fortë në shërbimet në domenin e popullsisë”, thonë nga Halkbank, si dhe theksojnë se paralelisht me këto aktivitete, banka vazhdimisht investon në përmirësimin dhe lehtësimin e shërbimeve për qytetarët. 

 

Ky çmim, theksohet në njoftim, do të jetë një nxitje shtesë për Halkbank SHA-Shkup që të vazhdojë të punojë si një partner profesional i korporatave dhe ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në vend, si dhe për të punuar edhe më tepër drejt rritjes së kënaqësisë së klientit. 

 

Ndryshe, Global Bankin & Finance Review është një revistë udhëheqëse, që është themeluar si rezultat i nevojës për informacione objektive dhe sigurimit të cilësisë, lajme në kohë, të pavarura dhe informuese brenda komunitetit financiar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 14:56  | Z.H. | 1,064 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.