« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Nikovski:Tërheqja e personelit nënkupton ndërprerje të mardhënieve diplomatike Shkup-Beograd
risto-nikovski-janevska-i_1.jpg

Shkup, 22 gusht - Ish diplomati Risto Nikovski vlerëson se qëndrimi i Maqedonisë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO është thjeshtë një “maskë” e veprimeve të fundit të Serbisë. Sipas bëhet fjalë për projekt të rrezikshëm për Maqedoninë.

"Në pyetje është ridefinimi, ose përfundimi i procesit pas shpërbërjes së Jugosllavisë dhe në këtë aspekt Serbia dëshiron të luajë rol më të theksuar. Të gjithë jemi të vetëdijshëm se Maqedonia është gjunjëzuar. Të gjithë e dimë se para një kohe kishte takim tre-palësh në Selanik midis Bullgarisë, Serbisë dhe Greqisë i cili tërësisht i dedikohej Maqedonisë: çfarë pritet, çfarë do të ndodhë në Maqedoni dhe kush çfarë roli do të ketë", deklaroi Risto Nikovski, ish diplomat.

Sipas Nikovskit, tërheqja e personelit nga ambasada e Serbisë në Shkup nuk është praktikë e dy fqinjëve që deri vonë kanë ruajtur raportet e mira dhe kjo sipas tij nënkupton ndërprerje e marrëdhënieve diplomatike.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 16:17  | Xh.I. | 1,763 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për investime kapitale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.