Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Kek trekëndësh
kek_5.jpg

Përbërësit

3 vezë

1 gote qumësht

1 gote sheqer

gjysme gote vaj

1 vanilje

1 Pluhur pjekje

2 gota miell

PËR SOS

2 gota qumesht arra kokosi

2 luge te gjelles sheqer

3 luge te gjelles kakao

kokos

Hapat

1 Vezët dhe sheqerin i tundëni mirë, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni.

2 Glazurën e derdhni në enën e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

3 Kekun e pjekur e preni në formë të trekëndshit, qumështin, kakaon, sheqerin e derdhni në një tenxhere në temperaturë mesatare.

4 Pas ftohjës së sosit, skajet e kekut i zhytëni në sosin e përgatitur pastaj në kokos.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.08.2017, 11:08  | L.E. | 1,626 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.