Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
Në hekurudhë është ulur numri i udhëtarëve, është rritur qarkullimi i mallrave
zeleee.jpg

Shkup, 24 gusht- Në transportin për udhëtim në tremujorin e dytë të këtij vitit në krahasim me këtë periudhë nga vitit i kaluar është shënuar rritje e numrit të udhëtarëve për 13,6 përqind.

Sipas të dhënave të publikuara të Entit Shtetëror për Statistikë në transportin e qytetit dhe ndërurban rritje ka për 9,6 përqind, në atë ajror për 5,7 përqind, ndërsa transportin hekurudhor ka ulje prej 23,5 përqind.

Në krahasim me tremujorin e parë nga vitit 2017 numri i udhëtarëve të transportuar në transportin për udhëtim është rritur për 21,5 për qind. në transportin urban-ndërurban për 4,8 për qind, në transportin hekurudhor për 27,5 për qind, ndërsa në transportin ajror është rritur për 33 për qind.

Në tremujorin e dytë nga viti 2017, në krahasim me tremujorin e dytë të vitit 2016, sasia e mallit transportues në transportin mallrave është rritur 45,7 për qind, në transportin ajror për 17,4 për qind, ndërsa në transportin hekurudhor është rritur për 85,5 përqind.

Në krahasim me tremujorin e parë të vitit 2017, sasia e mallit transportues në transportin rrugor të mallrave është rritur për 53,2 për qind, në transportin ajror për 32 për qind, ndërsa në transportin hekurudhor është rritur për 51,8 për qind. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.08.2017, 13:24  | L.E. | 964 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.