Butaris: Prefektura e Selanikut nuk zhvillon politikë të jashtme
« Analistët » Në emër të reformave dhe paqes, shtyhet ligji për përdorimin e gjuhëve
« Zekolli për Zhurnal » 22 Nëntori festë unifikuese për shqiptarët
Lika nderon doajenët e arsimit shqip
Muffina me fruta
muffin.jpg

Përbërësit

1 banane

1 gote drithe tershere

2 lugë të gjellës mjalte

1 lugë të gjellës vanilje

1 lugë të gjellës kanellë

kripë

jogurt

luleshtrydhe

boronicë

pjeshka

Kivi

banane

çokollatë

ananas

 

Hapat

1 Në një pijat shtypëni bananën dhe i derdhni drithërat, vaniljën, kanellën, kripën dhe e përzieni.

2 Enët e muffinave i lyeni me vaj dhe e derdhni glazurën në të, i vendosni në frigorifer të qëndrojnë rreth 1 orë.

3 Pastaj i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius rreth 30 minuta.

4 Jogurtin e përzieni me mjaltë, e derdhni në secilën muffin, ndërsa zbukurimin e bëni me fruta.

Ju bëftë mirë!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 27.08.2017, 11:11  | L.E. | 1,267 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Numërohet një vendvotim në Prizren, ndryshon rezultati
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Sela ka biseduar me Zaevin, ministria e Shëndetësisë do të mbetet te Aleanca
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.