« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Shënimi i Ditës së Minatorëve
minator_1.jpg

Shkup, 28 gusht- Në minierën Buçim në Radovish sot do të shënohet Dita e Minatorëve dhe 38 vjetori i ekzistimit të minierës. Në shënim do të mbajë fjalim nënkryeministri për çështje ekonomike Koço Angjushev. 

Në vendin tonë aktive janë 120 miniera, ndërsa në këtë sektor së bashku me degët e ndërlidhura ekonomike ka mbi 10.000 të punësuar.

Prodhimi industrial në sektorin e minierës në qershor të vitit 2017, në krahasim me qershorin e vitit 2016 shënoi rritje prej 7,5 për qind, ndërsa qarkullimi për periudhën e njëjtë u rrit prej 1,2 për qind.

Me rastin e Ditës së Minatorëve, minatorëve më të suksesshëm u ndahen mirënjohje. Më 25 gusht, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi i ndau mirënjohje për profesionalizëm dhe përgjegjësi  18-të minatorëve më të suksesshëm.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 28.08.2017, 10:30  | L.E. | 528 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.