Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
Janeva konfirmon: Edhe nga pushteti aktual ka funksionarë që janë nën hetime
« Droga-vetvrasje » A u ofron dikush ndihmë, sa janë të diskriminuar, sa u ndihmojnë organizatat dhe qeve..
Patëllxhana role me djathë
patelxhann.jpg

Përbërësit

2 gote djathë

1 gote kackavall

1/4 gote borzilok

1 vezë

2 patëllxhanë

kripë

Biber i zi

3 luge te gjelles Salce domate

 

Hapat

1 Furrën ndezeni në 180 gradë celsius, patëlxhanat preni në copa fleta, rëndisni në tepsi dhe përmbi hidhni pak kripë.

2 İ vëni në furrë për pjekje në 20 minuta, në një enë djathin, bërzolin, kaçkavallin dhe vezën e përzieni.

3 Pas pjekjës së patëllxhanave ia derdhni glazurën e përgatitur me djathë dhe patëllxhanat i bëni në forëm role.

4 Në enën e pjekjës e derdhni salcën e domateve dhe i rëndisni patëllxhanat.

Përmbi patëllxhana e derdhni salcën e mbetur të domatës së bashku me kaçkavall dhe borzilok e vëni për pjekje, për 25 minuta.

Ju bëftë mirë!

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.08.2017, 10:40  | L.E. | 1,742 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tre ndërmarje publike të qytetit të Shkupit bëhen me drejtorë të rinjë
Kjo është porosia e parë e kryetarit të ri të Çairit Visar Ganiu
Ermal Mamaqi bën për Bleonën atë që s’e bëri për askë! (Foto)
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.