Replikat dhe kundër-replikat e VMRO-DPMNE-së, strategji e mirëkoordinuar
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomun..
« Analizë: » Leksione politike nga mbretëria e kafshëve
« KF Shkëndija me pres-konferencë » Nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë
Maveje: Nuk vij për paratë, por për të ardhmen e ndritur të klubit
Maveje-Tirana-470x383.jpg
Loading...

Toni Maveje është përfundimisht lojtar i Tiranës. Nuk ka më vend për dyshime dhe pritet që shumë shpejt, ai të vijë në kryeqytet. Kontrata e mesfushorit nga Uganda do të jetë 2-vjeçare, por me opsion rinovimi për një tjetër vit.

Menaxheri i Tiranës, Hektor Çomo, i cili po negocion me lojtarët afrikanë, për mediat afrikane, ka rrëfyer detajet e marrëveshjes, shkruan Panorama.

“Ka disa çështje për të zgjidhur, por shumë shpejt ai do të fluturojë për në Shqipëri për t’iu bashkuar pjesën tjetër të ekipit”, ka thënë Çomo.

Sakaq, vetë lojtari tregon arsyen se përse zgjodhi Tiranën. “Kisha edhe shumë oferta të tjera veç Tiranës, por pasi bisedova me Hektorin, nuk hezitova.

Do bëhem pjesë e këtij projekti të madh. Nuk ka të bëjë me paratë, por e ardhmja e klubit duket e ndritshme. Është një klub i madh me shumë histori dhe gjithmonë kanë synuar një performancë më të mirë në Europë”, thotë Maveje, i cili mësohet se do të përfitojë afro 5 mijë dollarë në muaj.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.08.2017, 21:49  | T.E. | 1,003 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

Loading...

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zaev si asnjë kryeministër më parë, ja çfarë i kërkon kryeparlamentarit Xhaferi
Çka na duhen këto sherrnaja
Komisioni i Antikorupsionit ka dërguar mendim deri në Kuvend në lidhje me shkarkimin e Zvërlevskit
BESA e LR-PDSH për Zhurnal tregojnë se kur do t'i publikojnë kandidatët për kryekomunarë
Kush është deputeti me 56 shtëpi, dyqane e pika karburantesh
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.