Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Tahiri i nxjerr “sekretet” Ramës: Kemi 100 ton drogë në bodrumet e policisë
tahiririii.jpg

Tiranë, 10 shtator - Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, mbrëmë ishte i ftuar në Xing me Ermalin, intervistë e cila ishte e para pas dorëheqjes së tij nga posti i ministrit.

 

Si rrallë herë Saimir Tahiri foli për jetën private dhe profesionale si dhe zbuloi raportet me politikanët e tjerë, miq e “armiq”. 

 

Ndër të tjera Tahiri zbuloi një “sekret” i cili padyshim ka qënë një pikpyetje e madhe për shqiptarët kohëve të fundit. 

 

Çfarë ndodh me drogën e sekuestruar nga policia e Shtetit?

 

Tahiri zbuloi se ajo ka një pikë grumbullimi ku dhe më pas asgjesohet përfundimisht. Ai zbuloi se në depozitat e policisë ka 100 ton drogë.

 

“Kur unë mora detyrën, një pjesë e drogës së kapur ruhej tek bodrumet e ministrisë. Por mbi zyrat e Gjendjes Civile ishin depot e drogës. 

 

Unë e mora kurajën të shkoja njëherë se kisha kuriozitet shumë të madh, por ishte një erë që nuk e imagjinon dot”, tha ai.

 

“Ata që bëjnë inventarin aty, dilnin me Pogonishte!”, -thanë Mamaqi dhe Tahiri në një batutë të ndërthurur. /albeu.com/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.09.2017, 09:14  | Z.H. | 1,246 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.