Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
PD-së i rrjedhin tre vota pro Ruçit, Basha: I vodhën
basha-1_2.jpg

Me 80 vota pro, 40 kundër, 1 të pavlefshme, Gramoz Ruçi, për 4 vitet e ardhshme do të jetë Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë.

 

Numri i votave krijoi jo pak habi, pasi së paku 3 deputetë të PD-së kanë votuar në favor të kandidaturës së Ruçit, por Lulzim Basha, duke folur për Top Channel, jep një shpjegim tjetër për këtë. -Zoti Basha, ju rrodhën tre vota… Basha: Po kishe 4 hajdutë ti, ata kanë vjedhur me qindra mijëra vota në Shqipëri, e kishin shumë kollaj të vidhnin ato vota aty. Të jesh i sigurtë. -Pra nuk është se kanë rrjedhur vota nga PD?

 

Basha: Lum si ju që besoni që ata që vjedhin qindra mijëra vota të shqiptarëve, nuk e kanë të vështirë të vjedhin e të tjetërsojnë votat e deputetëve. -Atëherë, pse ia dhatë dorën? Nuk ia dhashë unë, erdhi ai aty.   Duket se alibia e Bashës, është menduar që më parë, pasi Partia Demokratike nuk paraqiti asnjë propozim për pjestar të Komisionit Zgjedhor, duke i dhënë mundësi Bashës që në testin e tij të parë parlamentar, të gjejë justifikim për rrjedhje votash.   Nga ana tjetër, LSI, ndryshe nga PD, paraqiti anëtarin e saj në Komision, por nuk mori pjesë në votim. Për Kryemadhin, kjo nuk kishte të bënte me frikën e rrjedhjes së votave.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.09.2017, 09:14  | Z.H. | 718 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.