BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Kurti për 11 shtatorin: Mendimet tona për familjet e viktimave dhe popullin amerikan
73774E73-E6C1-4749-B67B-A6B668C36099_cx0_cy5_cw0_w1023_r1_s_1.jpg

Prishtinë, 11 shtator - Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka rikujtuar ngjarjen tragjike të 11 shtatorit të 16 viteve më parë, ku nga terroristët ishin goditur kullat binjake në SHBA.

“Sot bota mbarë përkujton sulmet terroriste që na tronditën të gjithëve, në 11 shtator të vitit 2001.”

“Mendimet tona shkojnë për familjet e viktimave, për popullin dhe shtetin amerikan”, ka thënë Kurti, transmeton Klan Kosova.

“Terrorizmi, i cili vazhdon të godasë ku mundet, mbetet sfidë për shoqëritë bashkëkohore. Por nëse popujt qëndrojnë krah për krah, në solidaritet e ndihmë për njëri-tjetrin, për terroristët do të jetë gjithnjë e më e vështirë”, ka shtuar ai.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 13:15  | Xh.I. | 185 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
Ja si është zgjidhur skandali mes Maqedonisë dhe Serbisë për agjentin serb
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.