Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Ngjela: Ruçi është më i fortë se Rama. Mori më shumë se 2 vota nga PD
ngjela_2.jpg

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus tha se gramor Ruçi u zgjodh nga kryeministri Rama në krye të Kuvendit, në mënyrë që të vazhdojë marrëveshjen me Bashën dhe Berishën.

“Ruçi është më i fortë se Rama në atë parti. Nuk mund të vazhdonte marrëveshja Rama- Basha pa Ruçin, sepse Ruçi ka flamurin e partisë. Dhe për këtë gjë na kanë dhënë disa shenja. Meta nuk hyri në votim, atëherë pse hyri PD? Brenda PD ka pasur konflikte. Anastas Angjeli e shpalli hapur votën se kishte frikë nga kjo që ndodhi. Që të mos binte marrëveshja Rama- Basha dhe të pengojnë reformën në drejtësi, atëherë zgjodhën Ruçin”, tha Ngjela.

Ai tha se demokratët që votuan Ruçin, nuk janë dy por më shumë. Sipas tij ka shumë figura brenda PS që janë kundër Ruçit.

“Aritmetikisht na dalin dy emra nga PD, por mund të kenë qenë edhe më shumë, sepse mund të ketë pasur edhe nga PS që kanë votuar kundër tij. Ju thoni se ishin dy vota që rrodhën nga PD, por në fakt kanë rrjedhur më shumë”, tha Ngjela.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 23:40  | T.E. | 423 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.