Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Integrimi, ish-ministrja Gjosha: Është ulur rëndësia e procesit
1505204084klajda.jpg

Tiranë, 12 shtator - Ish ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha tha në Parlament se është ulur rëndësia e procesit të integrimit të Shqipërisë. Sipas saj deri në çeljen e negociatave ishte i nevojshëm ministria e Integrimit si institucion, pasi kapacitetet njerëzore janë aseti më i rëndësishëm.

“Pas shpërfilljes me të cilën u trajtua ky proces (integrimi)dhe mungesës së një vizioni dhe strategjie të qartë për 4 vitet e ardhshme më mbeten shumë pyetje dhe shqetësim se cdo të ndodhë me procesin e zgjerimit. Shqipëria është në prag të çeljes së negociatave dhe kapacitetet njerëzore janë aseti më i rëndësishëm që do i duhet asaj. Meqë vazhdimisht është përmendur rasti i Kroacisë si argument, do të risillja në kujtesën tuaj se Kroacia e ka pasur një ministri dhe vetëm pas çeljes së negociatave përafroi këtë qasje. Kemi ulur rëndësinë e procesit.Ngul këmbë se sot nuk kemi asnjë lloj vizioni, strategjie apo plani se si do të koordinohet procesi i integrimit në vijim. Sërish shpresoj që puna e ekspertevë tanë vendas e të huaj të mos hidhej poshtë”, deklaroi Gjosha, tashmë deputete e LSI-së.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 12:22  | Xh.I. | 214 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.