Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Komisioni për të Drejtat e Njeriut në Filipine me buxhet vjetor 20 dollar
Filipine_Parlamenti.jpg

Deputetët filipinas në bashkëpunim me presidentin, Rodrigo Duterte, sot votuan buxhetin vjetor prej vetëm 1.000 paundë, apo 20 dollarë, për Komisionin e të Drejtave të Njeriut, një organ shtetëror që është përplasur në mënyrë të përsëritur me presidentin e vendit për luftën kundër bandave të drogës. Rreth katër të pestat e anëtarëve të Dhomës së Ulët të Parlamentit të Filipineve mbështetën propozimin për zvogëlimin e buxhetit të Komisionit. Një shumë buxhetore kaq të parëndësishme, kritikët e luftës kundër drogës e shohin si qortim për mos përpjekjet e agjencisë për të hetuar mijëra vrasje gjatë 15 muajve të fundit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 22:56  | T.E. | 310 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ky është burri që po e do Adelina Tahiri (Foto)
« Analizë "BIRN" » Kryetari i Haraçinës Ajvazi "dështak", nuk ka realizuar asnjë premtim prioritar gjatë mandatit të tij
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.