Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Trump ngushëllon Meksikën, pas vërejtjes së bërë nga një gazetar
trump-1_3.jpg

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Presidenti Trump e kishte në plan të thërriste Presidentin meksikan, Enrique Pena Nieto, për t’i shprehu ngushëllime mbi termetin që tronditi Meksikën javën e kaluar.

 

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Huckabee Sanders, u pyet nga një gazetarë se pse Trump nuk e kishte ngushëlluar Meksikën mbi tërmetin që la të vdekur rreth 100 persona, transmeton portali arbresh.info

 

“Në të vërtetë telefonata është planifikuar të bëhet sot, pas disa orësh”, ka thënë ajo.

Meksika hoqi dorë nga oferta e mëparshme për të ndihmuar viktimat e prekura nga uragani Harvey, pasi vendi u trondit nga fatkeqësia natyrore.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 23:05  | T.E. | 527 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ky është burri që po e do Adelina Tahiri (Foto)
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.