Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Rjabkov: Rusia nuk ka zgjidhje përveç ta padisë SHBA-në
132392892-480x320.jpg

Rusia nuk do ta prolongojë fjalimin në gjykatë për shkak të situatës me pronën diplomatike ruse në SHBA, por përkundrazi këtë do ta bëjë sa më shpejtë, deklaroi zëvendësministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Rjabkov.

 

“Këtë do ta bëjmë shpejtë, nuk do ta prolongojmë këtë çështje”, theksoi Rjabkov pas takimit me zëvendëssekretarin amerikan të shtetit, Tomas Shenon në Helsinki.

 

Ai shtoi se tani për tani nuk ka kornizë konkrete kohore për padinë.

 

“Rusia nuk ka mundësi tjetër përveç ta padisë qeverinë amerikane”, theksoi Rjabkov.

 

Autoritetet amerikane më 2 shtator i kanë mbyllur konsullatën e përgjithshme ruse në San Francisko, misionin tregtar në Uashington dhe zyrën e tij në Nju-Jork, objekte në pronësi të Qeverisë ruse.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 09:24  | Z.H. | 338 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.