« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Mallçeski: Sa më shpejt ik Gruevski nga kreu i VMRO-së, aq më mirë për Maqedoninë
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Hahn: 2025-ta, viti i Ballkanit perëndimor
15 vende fillojnë manovrat ushtarake
unnamed-1-105-933x445.jpg

 

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian.

 

“Manovrat e përvitshme ‘Rapid Trident’ që zhvillohen deri më 23 shtator në Javoriv, një qytet në perëndim të Ukrainës, kanë mbledhur 2500 trupa, një numër i pazakontë”, njoftuan zyrtarët ukrainas të mbrojtjes në një komunikatë.

 

“Sot, mbështetja juaj është shumë e rëndësishme për ne. Eksperienca e kolegëve tanë është shumë e çmueshme për ushtrinë ukrainase”, deklaroi me këtë rast kolonel, Sergei Litvinov, i cili bashkëdrejton këto manovra.

 

Këto manovra kanë filluar disa ditë para manovrave “Zapad 2017” (Perëndim 2017) që do të zhvillohen në Rusi dhe në Bjellorusinë fqinje duke rritur shqetësimin e vendeve baltike dhe të Polonisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 09:30  | Z.H. | 581 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
Kjo është porosia e parë e kryetarit të ri të Çairit Visar Ganiu
Përralla që zgjojnë nga gjumi
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.