Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Anashkalimi i kulturës shqiptare, fajtor edhe spektri politik shqiptar
sule-e1486674457624-696x332-1.jpg

Shkup, 13 shtator- Kultura shqiptare në Maqedoni në vazhdimësi ka qenë e anashkaluar institucionalisht. Në vazhdimësi nga pavarësimi i Maqedonisë e këndej për të janë ndarë shumë pak, për të mos thënë fare mjete nga thesari i shtetit, shkruan Zhurnal.mk

Për këtë një pjesë të fajit bartin edhe partitë politike shqiptare të cilët nuk janë angazhuar sa duhet për këtë sferë shumë të rëndësishme për shoqërin shqiptare.

Regjisori, Sulejman Rushiti thotë se është koha ta shohim fajin tek perfaqësuesit tanë poltik.

"Mendoj se është koha ta shohim fajin tek perfaqësuesit tanë poltik. Ata duhet të garantojnë mekanizma që do të garantojnë trajtim institucional të drejtë she adekuat", thotë regjisori Sulejman Rushiti për Zhurnal.mk

Për fat të keq, shton ai, ne duam të arrijmë nivel të kënaqshëm kulturor me politikanë të akulturuar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 14:43  | A.SH | 1,201 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.