Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
Zaev dhe partia e tij do ta përkrahin fuqishëm kandidatin për kryetar komune të BDI-s..
Zhernovski u bënë thirrje mbështetësve të tij të votojnë kandidatin e LSDM-së
zernovski.jpg

Shkup, 13 shtator - Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski sot thërriti mbështetësit e LSDM-së të votojnë për kandidatin e kësaj partie, edhe pse tha se ende nuk dihet kush do të jetë kandidati në komunën Qendër, përcjell Zhurnal.

Vendimi të tërhiqet nga gara për mandat të dytë për kryetar komune e solli së bashku me kryeministrin Zoran Zaev.

"Këtë vendim e sollëm së bashku. Këtë mandat si kryekomunar nuk do ta haroj asnjëherë. Ishte mandat i mbushur me turbulenca, presione, shantazhe. Këto ishin vitet më të rënda, por edhe më të bukura në jetën time", tha Zhernovski, duke iu falenderuar banorëve të Qendrës, të cilët votuan për të madje tre herë.

Mes tjerash, Zhernovski gjithashtu shtoi se në Maqedoni po bëhen hapa të duhura. Për së pari herë në zgjedhje votuan shqiptarë, romë, turq, për një parti maqedonase. Kjo, sipas Zhernovskit, është formula e nevojshme për një të ardhme prosperitare të Republikës së Maqedonisë./Zhurnal.mk

UPDATE: 13.09.2017 15:11:00

### 13.09.2017 09:35:00

Andrej Zhernovski tërhiqet nga gara për kryetar të Qendrës
13.9.Zernovski-izbori-zaev.jpg

Shkup, 13 shtator - Andrej Zhernovski do të dorëhiqet nga kandidimi në komunën Qendër, dhe do të bëhet pjesë e Pushtetit eksekutiv, njofton Zhurnal.

Këtë e deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin "24 otvoreno".

LSDM do të propozojë kandidat të tyrin për kryekomunar i Qendrës, emri i të cilit do të bëhet i ditur gjatë ditës së sotme.

Zhernovski disa herë ka paralajmëruar se nëse nuk kandidohet nga LSDM, do të kandidojë si kandidat i pavarur në zgjedhjet lokale./Zhurnal.mk

 13.09.2017, 09:35  | 60 | 3,106 i lexuar
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.