Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Dy nga veshjet që e karakterizojnë Shkurte Fejzën (Foto)
shkurteFejza.jpg
Loading...

Shkurte Fejza emër i madh në artin muzikor shqiptar. 

Është ajo e cila i qëndroi besnike këngës së mirëfilltë shqipe, shkruan “Kosovarja”. Shkurte Fejza që nga paraqitjet e saj të para publike, u shfaq me veshje kombëtare.

Dhe duket se ende ajo e mban këtë qëndrim në raste speciale, ku nuk i harron veshjet tona tradicionale. Përveç këngëve dhe muzikës së saj e cila ka ngjyrë patriotike e kombëtare, Shkurta ia ka kombinuar bukur mirë edhe veshjen këngëve që i ka kënduar.

Shkurtën si njërën ndër këngëtaret tona më popullore edhe në stil.

Veshjet përveç që janë kombëtare, ato janë edhe të kushtueshme në kosto, ngase janë punim dore.

E, siç po shihet, kur Shkurta i vesh veshjet kombëtare i bën edhe më të mira ato.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | L.E. | 843 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

Loading...

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.