« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Hahn: 2025-ta, viti i Ballkanit perëndimor
Mustafa: Nuk pajtohem që dikush të vijë në pushtet duke kallë shtëpi
auto_Isa-Mustafa1505247357.jpg

Prishtinë, 13 shtator - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk e sheh vetën fajtor për mos arritjen e marrëveshjes me Lëvizjen Vetëvendosje.

 

Mustafa edhe sot nuk beson në një skenar të mundshëm me Albin Kurtin kryeministër, ndonëse, theksoi ai, në politikë asgjë nuk është e pamundur.

 

"Vështirë do ta kisha parë këtë, në këtë situatë ka qenë e vështirë por sigurisht që në politikë nuk është asgjë e pamundur", ka thënë ai në Rubikon.

 

"Në asnjë moment nuk pajtohem se dikush duhet te vijë në pushtet duke kallë shtëpi, me metoda të diskrecionit, të pabesa, të thyerjeve të marrëveshjeve, te tillëve duhet tu thuhet në sy... Isha më shumë i interesuar që të krijohet ura, të gjejmë rrugëdalje, harmonizim. Edhe sot e shoh të arsyeshme t’i përsëris ato që i kanë në mënyrë që mos të bëhen më, edhe dje e kam uruar z. Haradinajn, që mos t’i ndodhin ato që më kanë ndodhur mua", ka thënë ai.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | Z.H. | 601 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
« Varrosen mbetjet mortore të masakrës së vitit 1913 » Ahmeti: Gjenocidi i Çubrilloviçit tentoi të shfarosë popullin shqiptarë, Lika: E kaluara e dhimbshme ka qenë e drejtë
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.