« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
Elon Musk shtyn për në Tetor kamionin e parë elektrik të Tesla
elon_1.jpg

Shefi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk tha se kamioni i parë elektrik i kompanisë do të prezantohet në Tetor, një muaj më vonë sesa kishte parashikuar miliarderi i teknologjisë.

Sipërmarrësi ka premtuar të “shkundë” industrinë e kamionëve me një model me bateri i aftë të konkurrojë me rivalët me karburant.

Planet për ndërtimin e një kamioni u bënë të ditura në Prill kur Musk tha se do ta prezantonte në Shtator.

Ndërtimi i një mjeti të tillë me teknologjinë e vetëdrejtimit do të vendoste Teslan në një hapësirë mjaft kompetitive, atë të transportit komercial.

Kamioni i Tesla mund të udhëtojë deri në 500 kilometra me një t ngarkuar të baterisë ndërsa kamionët me naftë mund të udhëtojnë deri në 1,000 kilometra me rezervuarin plot. /CIO Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 14:54  | L.E. | 373 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.