Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Irani thotë se ka ndërtuar “babanë e gjithë bombave”
iran-730x440.jpg

Irani ka prodhuar një bombë 10 tonë të krahasueshme në shkallë me “Nënën e të gjitha bombave” të Shteteve të Bashkuara, ka deklaruar një nga gjeneralët më të lartë të vendit.

“Këto bomba janë në dispozicion, mund të lëshohen nga avionët dhe ato janë shumë shkatërruese”, tha gjenerali Amir Ali Hajizadeh, komandant i hapësirës ajrore i Gardës Revolucionare të Iranit

Duke folur për agjencinë shtetërore të lajmeve FARS, z. Hajizadeh e përshkroi bombën si “babai i të gjitha bombave” duke bërë krahasimin me bombën ajrore të SHBA, të cilën forca ajrore amerikane e hodhi mbi tunelet në provincën Nangarhar të Afganistanit.

Njoftimi vjen pasi tensionet po përshkallëzohen midis SHBA dhe Iranit për zhvillimin e programit të vet ushtarak, shkruan Bota.al.

Më parë këtë muaj, media shtetërore iraniane pretendoi se ushtria kishte testuar sistemin e saj të parë të mbrojtjes nga raketat me rreze të gjatë.

Në vitin 2015, sanksionet ekonomike ndaj Iranit u hoqën pasi qeveria ra dakord të kufizojë zhvillimin e armëve të saj bërthamore.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.09.2017, 22:45  | T.E. | 738 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.