Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Suarez në kërkim të golave, nuk është as hija e sezoneve të kaluara
suarez-2-780x439.jpg

Luis Suarz është duke u ballafaquar me një problem të jashtëzakonshëm.

 

Sulmuesi i Barcelonës po kalon nëpër periudhën e tij më negative golashënuese në vitet e fundit.

 

Messi-Suarez, dy nga golashënuesit e sotëm

 

Suarez ka shënuar vetëm një gol në pesë ndeshjet e fundit zyrtare.

 

Kjo është larg prej formës së tij të zakonshme kur ai në sezonet e kaluara dihet se terrorizonte mbrojtësit në të gjitha garat.

 

 

Tash uruguaiani nuk është as hija e vetes nga sezonet e kaluara dhe këtu ka ndikuar trajneri Ernesto Valverde, i cili ia ka ndërruar pozitën futbollistit.

 

 

Suarez tani performon në krahun e majtë të sulmit katalanas, teksa Messi po shkëlqen duke realizuar gol në rolin e “sulmuesit të rrejshëm”.

 

Më brengosëse se golat, është shqetësues fakti se Suarez ka pasur shumë pak raste shënimi, një gjë që i është imponuar nga pozita në fushë.

Mbetet të shihet nëse mungesa e Dembeles do të ndikojë që Suarez të kthehet në formë dhe të shkëlqejë sërish me gola.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 11:58  | Xh.I. | 311 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.