Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Tre padi penale për Kryetarin e Negotinës
mvr93.jpg

Shkup, 19 shtator - Kryetari i komunës së Negotinës, Vanço Apostolov paditet me  tre akuza penale nën dyshimin e veprave kriminele "keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe përgjegjësi", transmeton Zhurnal.

Ai me datë 1 qershor 2014 ka shkruar kontratë me web-portalin e Negotinës, me personin P.M. dhe lënda ka si shkas reklamim të web-portalit, shpallje e konkursit , shpallje e teksteve për punë të ndryshme, si dhe shërbime tjera me karakter informativ për komunën e Negotinës për një periudhë kohore prej me datë1 shtator 2015.

Pas kësaj me datë 30 shtator 2014, është nënshkruar kontratë e re me shërbimet e njëjtë deri më datë 31 dhjetor 2014.

Për kontratat e nënshkruara , komuna e Negotinës, përfaqësuesit të portalit i ka pagur 84.000 denarë pa procedurë tenderi, në kundërshtim me Ligjin për blerje publike.

MPB informon se edhe gjatë periudhës, 2015, 2016, 2017 , A.B ka nënshkruar kontratë me të njëjtin portal , me përfaqësuesin M.M nga Negotina, me të njëjtat shërbime të karakterit informativ, dhe shuma ka arritur në 396.000 denarë, pa tender publik, në kundërshtim me ligjin.

Akuza e dytë penale vjen nga ana DPTU Rudina Energija nga Kavadari, te Këshilli Komunal i Negotinës për mos pagesë të  tokave të ndërtimit, , për ndërtim të elektrocentralit dhe shkelje të tjera ligjore në vlerë prej 1.765.000 denarë.Rasti i tretë ka të bëjë me personin A.B, më 13 tetor 2015, ka sjellë vendim për emërim të L.D, i punësuar në  shkollën fillore ,, Stasho Pinxhur,, për drejtor të përkohshëm në këtë shkollë.

Ai në kundërshtim me ligjin për arsim, me 20 qershor ka sjellë vendim për ndalimin të emërimit të tij si drejtor, në kundërshtim me dispozitat ligjore sa i takon përfundimit të mandatit,, kryerës i detyrës.,,

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 14:12  | Xh.I. | 1,097 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.